header_organic_1 header_organic_2 slide1 kosmetyki

Unikatowa, magiczna sala masażu w tężni solankowej!

Kosmetologia estetyczna

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji domowej

Skóra

Powierzchnia skóry u dorosłego człowieka wynosi od 1,5 do 2 m², jej grubość waha się od 0,5 do 5mm w zależności od lokalizacji anatomicznej.

Skóra każdego jest inna, dlatego tylko dogłębna wiedza kosmetologa i znajomość poszczególnych stanów skóry oraz jej potrzeb, pozwoli w gabinecie kosmetologicznym właściwie ją pielęgnować jak również skutecznie reagować na pojawiające się problemy.

skóra

 

Skóra zbudowana jest z trzech warstw:

  • Naskórek - jest najbardziej zewnętrzną warstwą i pełni funkcję bariery ochronnej.

    Jego grubość to ok. 0,1 mm i jest zróżnicowana w zależności od obszaru skóry (np. na podeszwach stóp lub powierzchni dłoniowej rąk grubość naskórka dochodzi do 1,2-1,4 mm).

    Wraz z wiekiem falista struktura naskórka naskórkowego ulega spłaszczeniu, zanikają brodawki skóry. Skóra staje się bardziej podatna na uszkodzenia a w naskórku zaczyna brakować składników odżywczych. Komórki naskórka z czasem zaczynają się dzielić coraz to wolniej co w konsekwencji prowadzi do tego że maleje liczba warstw naskórka i naskórek staje się coraz to cieńszy, wolniej się regeneruje a skóra zaczyna się starzeć.
  • Skóra właściwa - zbudowana jest ze ściśle przylegających do siebie włókien kolagenowych i elastynowych, a ich duża zawartość jest odpowiedzialna za elastyczność i napięcie skóry.

    Grubość skóry właściwej zależy od obszaru skóry. Najcieńsza jest ona w obrębie powiek, gdzie osiąga maksymalnie 0,5-0,6 mm, a najgrubsza na plecach, podeszwach i dłoniach - około 3-3,5 mm.
    Zachodzą tu najistotniejsze zmiany dotyczące procesu starzenia się skóry. Włókna osadzone są w żelowej substancji, które regulują zawartość wody i utrzymują właściwą objętość skóry.
    Wysoce aktywne komórki tzw. fibroblasty umiejscowione są pomiędzy siatką włókien i wytwarzają wszystkie elementy tkanki łącznej.

    Kwas hialuronowy jest jednym głównych składników macierzy tkanki łącznej i wiąże bardzo duże ilości wody, zapewniając skórze odpowiednie napięcie i młody wygląd. Stale produkowane włókna kolagenowe regenerują tkankę łączna, która ulega uszkodzeniom wpływających czynników zewnętrznych.

    Naturalne procesy metaboliczne mogą przyczyniać się do powstawania wolnych rodników, uszkadzające poszczególne elementy tkanek. Zniszczenia włókien z czasem zaczynają być zbyt duże by zostać samodzielnie naprawione. Tkanka łączna powoli traci swoją sprężystość a skóra zaczyna się starzeć.
  • Tkanka podskórna – składa się głównie z tkanki tłuszczowej, która zapewnia mechaniczną ochronę, izolację termiczną oraz energię dla organizmu. Tkanka podskórna ma różną grubość w poszczególnych okolicach ciała, a w niektórych nie występuje w ogóle np. na powiekach.

 

Funkcje skóry

Bierne:

  • ochrona przed zimnem, ciepłem, promieniowaniem
  • ochrona przed uciskiem, uderzeniem, tarciem
  • ochrona przed działaniem substancji chemicznych
  • ochrona przed wnikaniem drobnoustrojów, przede wszystkim dzięki wytworzeniu płaszcza lipidowego

Aktywne:

  • obrona przed mikroorganizmami, które przedostały się do skóry
  • wchłanianie określonych substancji czynnych
  • wydalanie potu, funkcja chłodzenia
  • wytwarzanie płaszcza lipidowego wraz z gruczołami łojowymi
  • regulacja krążenia krwi i termoregulacja dzięki ukrwieniu skóry
  • narząd zmysłu odbierający bodźce ucisku, drgań, bólu i temperatury

 

Cera

Cera jest to potoczne określenie powierzchni skóry twarzy i jej cech.

Wyróżniamy cztery podstawowe typy cer:

  • normalna
  • sucha
  • tłusta
  • mieszana

Ich podział zależy od rozmieszczenia gruczołów łojowych w skórze, ich czynności oraz w konsekwencji ich działania. Gruczoły łojowe produkują łój, który jest mieszanina lipidów, pełni on funkcję natłuszczającą trzon włosa oraz chroni skórę przed utratą wody. Nie u wszystkich osób produkcja łoju jest tak samo nasilona. Aktywność wydzielania gruczołów łojowych uzależniona jest ona od wieku, unaczynienia skóry, wpływu hormonów i temperatury zewnętrznej. Po okresie płodowym ich aktywność znacznie zmniejsza się i wzrasta dopiero w okresie pokwitania, co może prowadzić do powstania trądzika pospolitego.

Każda cera normalna, sucha, tłusta, mieszana może być cerą problematyczną, każda skóra reaguje inaczej na różne czynniki i potrzebuje odpowiednio dobranej pielęgnacji skóry zarówno w gabinecie kosmetologicznym jak i w domu.

 

laser zabieg

Powiedz KONIEC NIECHCIANEMU OWŁOSIENIU
- wybierz naszą skuteczną epilację laserem diodowym!

Najnowszy laser światłowodowy GSD® Coolite Pro™ już w naszym salonie!

Sprzęt klasy premium, spełniający najwyższe normy urządzenia medycznego!

Sprawdź nasze atracyjne ceny i czekające na Ciebie PROMOCJE!